Ylli i Barçës mungon të shtunën – federata harron ta shënojë!

Ndeshja kundër Real Madrid ishte përplot me ndërhyrje dhe kartona të verdhë, ndërsa aty i rreziikuar ishte Clement Lenglet, i cili kishte 4 kartona para se të hyjë në fushë, ndërsa e morri të 5-tin gjatë lojës.

Me të drejtë, Lenglet nuk do mund të luajë kundër Rayo Vallecanos të shtunën, por ajo që ra në sy sot ishte lista e publikuar e Federatës Spanjolle në të cilën ishin të shkruar lojtarët që nuk do mund të marrin pjesë në xhiron e 27 të La Liga’s.

Aty mungonte Lenglet, edhe pse ka grumbulluar ‘5’ kartona. Pas një ‘rikujtimi’ që klubi blaugrana i bëri Federatës, ata megjithatë e shkruajtën më vonë emrin e francezit, me arsye se kanë harruar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *