Xhavit Haliti: ‘Kur të jem une kryetar në kuvend, as Haradinaj sun ban za’ (VIDEO

Deputeti i PDK-së, njëherit edhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës zëvendësoi kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin gjatë ditës së djeshme në Kuvend, dhe pati disa debate dhe fjalosje me disa deputet.

Ai pati kryesisht debate me disa deputet nga opozita, kur në disa momente nuk i lejonte të replikonte, pasi që gjithçka ka një rregull dhe këtu nuk mund të flasësh kur të duash sipas tij.

Mes tjerash, ai në Kuvend tha se kur të jetë ai në krye të kuvendit, nuk ka të drejtë as kryeminstri i Kosovës, Ramush Haradinaj të flas pa leje dhe pa kontroll. JA VIIDEO:

“Kur të jem une këtu, ka rend, jo si në pazar me fol. Edhe Haradinaj që osht kryeministër nuk kish pas të drejt kështu,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *