‘Xavi approves’, ja çka ka bërë legjenda e Barcelonës!

Me performancën e Frenkie de Jong si duket nuk ishin të mahnitur vetëm fansat blaugran, por edhe ish-legjenda e Barcelonës, Xavi Hernandez.

Nuk është se Xavi ka bërë ndonjë postim special për De Jongun, por ai sot e ka bërë ‘follow’ holandezin në ‘instagram’. Kjo u prit mirë nga blaugranasit pasi nënkupton se edhe ish-mesfushori i Barça’s e ka kuptuar talentin që e posedon De Jong.

Përndryshe, ne kujtojmë se De Jong u konfirmua si lojtarë i Barcelonës që në janar pasi shumë klube tjera u interesuan për të. Ai do transferohet dhe do prezantohet më 1 korrik të këtij viti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *