Vuçiq i jep ultimatum Haradinajt: ‘Hiqe taksën deri në qershor ose..’ (VIDEO)

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është deklaruar gjatë ditës së sotme në lidhje me taksën e vendosur prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake që importohen në Kosovë.

Vuçiq ka bêrë të ditur edhe njëherë vendimin e tij dhe ka marrë një vendim të ri në lidhje me taksën e vendosur nga kryeminstri i Kosovës, Ramush Haradinajt.

Vuçiq i ka dhënë ultimatum kryeminstrit Haradinaj që ta heq taksën deri në muajin qershor, ose nëse nuk e heqin, ai.. JA VIIDEO:

Megjithatë, në lidhje me këtë ende nuk ka reaguar diçka kryeminstri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *