Vuçiq: ‘Haradinaj ka gisht në atë që ndodhi dje në Serbi’ (VIDEO)

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka faajësuar kryeminstrin e Kosovës, Ramush Haradinajn se ka gisht në prottestat e djeshme në Serbi që morën një kahje tjetër.

Të gjithë tani më jemi të vetëdijshëm mbi atë që dje ndodhi në Serbi, ku pati prottesta të dhumshme.

E për këtë, presidenti Vuçiq ka thënë se këtu mund të ketë gisht kryeminstri Haradinaj si dhe ai.. JA VIIDEO:

“Këtu mund të ketë pasur gisht edhe kryeminstri i Kosovës. Siç kam informata, qartazi ka pasur edhe njerëz të tij aty,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *