Veseli: ‘Nëse Amerika kërkon që të bie qeveria, PDK..’ (VIDEO)

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka komentuar mundësinë që ambasada amerikane të kërkojë që qeveria të bie për shkak se Haradinaj nuk po pranon të heq taksën ndaj produkteve serbe.

Thashethemet e fundit thonë se ambasada amerikane mund të kërkojë që qeverie Haradinaj të bie dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak se Haradinaj nuk po e heq taksën ndaj produkteve serbe.

E në lidhje me këtë kryeparlamentari, Kadri Veseli tregoi se çfarë do ndodh nëse Amerika kërkon që të bie qeveria. JA VIDEO

“Nëse Amerika e kërkon një gjë të tillë, ne nuk do kundërshtojmë, si PDK do qëndrojmë mbrapa Amerikës,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *