Valverde mori këtë vendim pas ndeshjes së mbrëmshme

Ernesto Valverde tashmë mendon se skuadra dhe lojtarët kanë nevojë për një pushim pas një orari të ngjeshur që kanë pasur së fundmi.

Siç bën të ditur edhe e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo, pas ndeshjes së mbrëmshme kundër Real Madridit, ku Barça fitoi me rezultat miminal prej 1 – 0, tekniku Valverde vendosi të anulojë stërvitjen dhe t’i jep lojtarëve dy ditë e gjysmë pushim.

Lojtarët e tij do të rikthehen në punë të martën pasdite në qendrën sportive, Ciuta Esportiva për të filluar përgatitjet për dy ndeshjet e ardhshme të klubit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *