Valverde le jashtë 5 lojtarë për ndeshjen ndaj Betisit

Ernesto Valverde sot ka bërë të ditur edhe listën e lojtarëve që do të udhëtojnë për në ‘tempullin’, Benito Villmarin për ndeshjen e nesërme të Barcelonës.

Barcelona nesër do të përballet me fillim nga ora 20:45 me Real Betisin në kuadër të xhiros së 27-të në kampionatin spanjoll, La Liga.

E teksa Valverde ka publikuar sot listën e lojtarëve të ftuar, bie në sy se Todibo dhe Murillo janë lënë jashtë për arsyje teknike. Ndërsa, Dembele, Rafinha si dhe Vermaelen janë të dëmttuar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *