Valverde ka një dilemë dhe është: Sergi Roberto!

Barcelona do të ketë një ndeshje mjaftë të rëndësishme nesër kundër Manchester Unitedit në kuadër të Champions Leagues, me ç’rast tekniku Valverde duhet të mendojë gjithçka në mënyrë të detajuar.

Sipas asaj që raporton e përditshmja katalanase, SPORT, mes tjerash në kokën e tij do jetë edhe dilema: Sergi Roberto

Kjo për faktin se lojtari nga Katalonja e filloi nga stoli në fazën e parë, ndërsa Semedo ia arriti të bind me performancën e tij në fushë.

Rënia fizike e Arthurit i jep atij mundësi të startojë në mesfushë, ku edhe ai luajti në Lyon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *