Valverde ka bërë zgjedhjen, Dembele para Coutinhos!

Ousmane Dembele dhe Philippe Coutinho janë një dyshe mjaftë e fort dhe mjaftë konkurrente në pozitët e tyre përkatëse, mirëpo situata ka ndryshuar kohëve të fundit.

Siç bën të ditur edhe e përditshmja katalanase, SPORT, Dembele ‘zyrtarisht’ ka fituar vendin e tij në formacion para Coutinhos, megjithëse ende nuk ka qenë në 100%-shin e tij që prej kur është rikthyer nga dëmtimi.

Ecuria e fundit e Barçës mes ndeshjeve të vështira konfirmojnë këtë, me Dembelen që ka startuar nga 4 nga 6 ndeshjet e fundit, dhe në këto ndeshje braziliani ka startuar vetëm në dy të tilla.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *