United mund të shpresojë që Leo Messi nuk do të shënojë kundër tyre për këtë arsyje

Leo Messin siç duket nuk e ka përcjellur fati sezonëve të fundit kur vie në shprehje aspekti i shënimeve të golit në fazën çerek-finaliste të Champions Leagues.

Hera e fundit kur argjentinasi ka arritur të gjej rrjetën në këtë fazë të kompeticionit ishte kundër PSG-së si mysafirë në sezonin 2012/13 kur ndeshja përfundoi me rezultat 2- 2.

Që atëherë, katalanasit janë eliminuar nga Champions League 4 herë brenda 6 sezoneve. Dhe tani kjo mund të konsiderohet si një ‘fije’ shprese për Unitedin që të shpresojë që lojtari më i mirë në histori të futbollit të mos shënojë kundër tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *