United do t’a shfrytëzoj një rast të mirë kundër Barçës

Dallimi mes gjatësisë së lojtarëve të Barcelonës dhe Manchester Unitedit, bën që këta të fundit të mund të shfrytëzojnë rastin kundrejt skuadrës së Valverdes.

Rreziikshmëria e Unitedit vjen edhe nga ajëri, me lojtar si Pogba, Lukaku dhe disa të tjerë që janë më të gjatë se 1.9 metra, raporton e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo.

Nga ana tjetër, katalanasit faktikisht kanë vetëm një lojtar që është më i gjatë se 1.9 metra, bëhet fjalë për mbrojtësinë e tyre, Gerard Pique.

Kujtojmë se fituesi i ndeshjes Barcelona – Manchester United do të përballet në gjysmëfinale me fituesin e ndeshjes Porto – Liverpool.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *