Dembele u dëmttua për ‘faj’ të tij, ja çfarë thotë Valverde!

Ernesto Valverde doli para mediave për konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme të Barcelonës kundër Real Betisit në kuadër të xhiros së 27-të në kampionatin spanjoll, La Liga.

Mes temave që diskutoi pasi që gazetarët po i parashtronin pyetje, mes të tjerash, Valverde u pyet edhe rreth dëmttimit të Dembeles në ndeshjen kundër Lyonit, që inkuadrimi i tij konsiderohej si faj i Valverdes, për të cilin ky i fundit kishte një koment.

“Dembele? Doktorët e bën punën e tij dhe unë vendosi, e dija që rreziiku egzistonte por ishte një ndeshje definitive dhe unë mendova që duhej të merrej rreziiku,” tha ai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *