Ter Stegen iu bashkohet portierëve legjendarë të Barcelonës!

Dy fitoret kundër Real Madrid në Bernabeu nuk duhet të na bëjnë ta harrojmë faktin se ne nuk pranuam asnjë gol dhe kjo ishte pikërisht falë njeriut për të cilin është i shkruar ky artikull.

Marc Andre ter Stegen ka arritur atë që shumë pak portierë të Barcelonës e kanë arritur, edhe atë e ka bërë në moshë shumë të re, ku përpara vetes ka edhe shumë Clasico tjera.

Gjermani ka mbajtur portën e paprekur ‘3’ herë në El Clasico, duke u barazuar me portierët e mëhershëm: Sadurni dhe Victor Valdes, ndërsa Zubizarreta dhe Mora kanë mbajtur portën e paprekur vetëm ‘2’ herë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *