Ter Stegen do arrijë diçka ‘speciale’ nesër kundër Man Utd!

Ter Stegen ka qenë startues për Barcelonën në Ligën e Kampionëve që nga koha e Claudio Bravos, dhe kjo ka ndikuar që gjermani të arrijë një numër të madh të ndeshjeve në këtë kompeticion.

Në ditën e nesërme, Ter Stegen do arrijë plot ’50’ ndeshje me fanellën e Barcelonës në ‘UCL’. Deri më tani, statistikat e gjermanit nuk janë edhe aq të ‘këndshme’…

Kjo pasi ai ka pranuar 42 gola në 49 ndeshje. Ka 34 fitore, 8 barazime dhe 7 humbje, ndërsa në aspektin minutorë, ai ka qëndruar në mes të kuadratit për plot 4.410 minuta!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *