Tebas: ‘Valverde luajti pa taktikë, thjeshtë Reali nuk mundi të finalizoj rastet’

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas mendon se ndeshjen e mbrëmshme mes Barcelonës dhe Real Madridit e vendosi fati dhe ndoshta nuk ishte rezultat i drejtë.

“Padyshim se vetëm La Liga din të dhurojë ndeshje të tilla dhe emocione të tilla. El Clasico është gjithmonë diçka e veçantë ku luajnë lojtarët më të mirë në botë.”

“Dje pash thjesht dy skuadra që nuk ishin aq të përgatitura, mirëpo vendosi pak a shumë fati. Reali nuk mundi të finalizoj rastet, nga ana tjetër Valverde luajti pa taktikë por kishte fat te rasti Rakiticit,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *