Suarez: ‘Messi na kërkoi të mos e marrim ndeshjen aq seriozisht’

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez ishte pjesë e lojtarëve që dhanë deklaratë për mediat pas ndeshjes së djeshme kundër Real Madridit ku Barça fitoi me rezultat 1 – 0.

Mes të tjerash, uruguajani diskutoi edhe rëndësinë e ndeshjes së mbrëmshme kundër një kundërshtari si Reali, mirëpo ai bëri të ditur se kapiteni i klubit, Leo Messi i kërkoi para ndeshjes t’a merrnin ndeshjen më me relaks.

“Fitorja ishte e vlefshme dhe ndeshja ishte me rëndësi. Mirëpo, Messi para ndeshjes na kërkoi të mos e merrnim ndeshjen me aq seriozitet dhe më me relaks, duke evituar ndonjë lloj dëmttimi te ndonjë lojtar apo diçka pasi që ne dukeshim më të përgatitur dhe më të mirë,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *