Sonte luhet finalja e Katalonjës, ja si do luaj Barça – [FOTO]

Sonte me fillim nga ora 18:45, në Camp Nou do të zhvillohet një finale e rëndësishme në rajonin e Katalonjës dhe më gjërë, finalja e SuperKupës së Katalonjës mes Barcelonës dhe Gironës.

Megjithëse është kompeticion jozyrtar, Barça do të pret në Camp Nou Gironën në kuadër të Super Kupës së Katalonjës, në një ndeshje ku kryesisht Valverde do t’i jep hapësirë lojtarëve të rinjë.

Me këtë rast, siç parashikon formacionin e mundshëm edhe e përditshmja katalanase, SPORT, lojtarët e rinjë do kenë më shumë hapësirë sonte.

FOTO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *