Solskjaer: ‘Leo Messi është jashtë kësaj bote, më i mirë se Cristiano.’

Barcelona ka arritur të mposhtë skuadrën e Manchester United në qerekfinale të Ligës së Kampionëve me rezultat 3-0 në Camp Nou.

Pas ndeshjës, për media ka folur trajneri Ole Gunnar Solskjaer, ai lavdëroj argjentinasin Leo Messi duke thën se është jashtë kësaj bote, madje ai tha se Messi është më i mirë se Cristiano Ronaldo.

Humbja nga Barcelona? ‘Diferenca e jonë ishte Messi, ata e kishin atë lojtarë ne jo, ai arriti të n’a eleminonte neve, ishte i pandalshëm.’ tha fillimisht ai.

‘Lojën që e bën ai nuk e bën asnjë tjetër, Messin e ke në çdo cep të fushës, duke pasuar, dribluar, asistuar dhe shënuar gola, diçka të tillë nuk e shoh te asnjë lojtarë tjetër, madje as te Cristiano Ronaldo, për mendimin tim ai nuk është nga kjo botë.’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *