Solskjaer ka një kërkesë për ndeshjen ndaj Unitedit dhe Barcelonës

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer e sheh pak a shumë si pak më të favorizuar Barçën kur vie në shprehje zhvillimi i ndeshjeve në stadiumet e tyre përkatëse.

Duke pasur parasysh se City dhe Unitedi nuk mund të luajnë në të njejtën ditë në Champions League (pasi që janë nga i njejti qytet), Manchesteri pritet t’i jep përparësi skuadrës së Guardiolës për t’a luajtur ndeshjen e parë të çerek-finaleve në shtëpi, diçka që nuk i ka pëlqyer teknikut Solskjaer.

“Ne tani duhet të punojmë fort dhe të përgatitemi për këtë ndeshje. Mirëpo nuk po më pëlqen fakti se ndeshjen kthyese do t’a luajmë në Old Trafford,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *