Sanchez: ‘Po të mos ishte Messi, ne do ishim në gjysmëfinale tani’

Suulmuesi i Manchester Unitedit, Alexis Sanchez është deklaruar pas ndeshjes së mbrëmshme mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit, ku katalanasit fituan dhe siguruan kualifikimin për fazën tjetër të Champions Leagues.

Sanchez u deklarua pas ndeshjes dhe mes tjerash tha se e vetmja pengesë e Unitedit për të kaluar më tutje ishte ylli i Barçës, Leo Messi.

“Ne luajtëm mirë dhe kishim disa raste që nuk i shfrytëzuam. Duhet të përmirësohemi ende.”

“Fati ishte nga Barça pasi kishin Messin. Po të mos ishte ai, tani do ishim ne në gjysmëfinale,” tha kiliani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *