Reali u eliminua nga UCL, Bartomeu ka një koment interesant!

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu e sheh eliminimin e Real Madridit nga Champions League si një kundërshtar i fort dhe lajmi për eliminimin e tyre është pozitiv.

Pasi që Real Madridi u eliminua nga Ajaxi mbrëmë në kuadër të Champions Leagues pasi humbi me rezultat 4 – 1 në Bernabeu, presidenti Bartomeu mendon se kjo është mirë.

“Një kundërshtar i fort më pak në Champions League është mirë,” tha ai pasi u pyet mbi eliminimin e Realit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *