Raiola dëshiron t’ia shesë De Ligtin kësaj skuadre

E vetmja pengesë për Barcelonën tani që të nënshkruajë me qendër mbrojtësinë e Ajaxit, Matthijs de Ligt mbetet të jetë agjenti i tij, Mino Raiola.

Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle, Cadena SER,  disa muaj më parë Ajax i’a kishte vënë një çmim De Ligtit dhe ata e mbajnë fjalën e tyre kundrejt klubit blaugran, por Mino Raiola, agjenti i lojtarit, është në favor të shitjes së lojtarit në një ekip që ofron më shumë para.

Në këtë mënyrë, ai dëshiron që ta shet holandezin te Bayerni.

Megjithatë, kujtojmë se dëshira e lojtarit mbetet Barça.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *