Puig e le me ‘gishta në gojë’ mbrojtësin e Ontinyent (VIDEO)

Riqui Puig edhe njëherë ka marrë vëmendjen teksa po zhvillonte një ndeshje me Barça B kundër Ontinyentit gjatë kësaj xhiro që lam pas.

Puig padyshim se është një ndër lojtarët më premtues që ka Barcelona dhe këtë ai e dëshmon nga dita në ditë, poashtu duke u aktivizuar herë pas here edhe me skuadrën e parë.

Teksa këtë javë Barcelona B fitoi me rezultat 3 – 0 ndaj Ontinyent, 19 vjeçari u bë protagonist me një super lëvizje, ku teksa gjendej në mesfushë me një lëvizje tashmë dërgoi në ‘offside’ dy lojtar që po tentonin t’ia merrnin topin.

VIDEO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *