Prej në Spanjë, Messi iu jep ‘shkollë’ klubeve angleze!

 

Nëse duhet të gjejmë personin më të lumtur nga ky short i hedhur, ai padyshim që duhet të jetë Messi, i cili tani do përballet me ekipet e tij të preferuara nga Premier Liga angleze.

Shorti është i tillë që Barcelona ka mundësi të përballet edhe me dy ekipe tjera angleze përveç Manchester United. Kjo pasi klubi blaugrana mund të përballet me Liverpool në gjysëmfinale (nëse të dyja i fitojnë ekipet kundërshtare) dhe me Manchester Cityn në finale (nësr City i fiton gjitha ndeshjet).

E në ndërkohë, duhet cekur se Messi ka ’22’ gola kundër ekipeve angleze që janë në ‘top 6’, kështu duke qenë i treti në listë pas Agueros (46) dhe Vardyt (29), të cilët veçmë luajnë atje… Argjentinasi mezi se pret ‘ekipet e tij të preferuara!’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *