Pires zbulon se lojtari i Unitedit dëshironte kalimin te Barça

Legjenda franceze, Robert Pires ka bërë të ditur se në një të kaluare të afërt së fundmi ylli i Manchester Unitedit, Paul Pogba dëshironte kalimin te Barcelona.

Ai këtë e bëri të ditur për ‘The Sun’, ku tha se ishte një kohë kur ai synonte Barcelonën, mirëpo me ardhjen e Solskjaer mendimi i tij ndryshoi.

“Pogba po luan shumë mirë dhe është i pandalshëm nën urdhërat e Solskjaerit. Tifozëte Unitedit nuk duhet të shqetësohen për të. Ishte një kohë kur synonte Barçën, por tani gjithçka ka ndryshuar,” konfirmoi Pires.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *