Pique: ‘Ne e deshëm Real Madridin në Ligën e Kampionëve.’

 

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka folur mëngjesine sotëm për Radio Marca ku ka thënë se Barcelona e deshi Real Madridin në qerek finale të Ligës së Kampionëve.

Soanjolli është i sigurtë se ata do të arrijn të fitojn ndaj Lyon dhe të kualifikohen në rundin tjetër.

Lyon? ‘Do të jetë ndeshje e vështirë, por jam i sigurt se në Camp Nou do të arrijmë fitore dhe të kalojm tutje.’ tha ai fillimisht.

‘Donim që të luanim ndaj Real Madridit edhe në garan e Championsit, ti mposhtim dhe të bëjm hatrik, por Ajax u treagua i padrejtë me ne.’ tha ai duke qeshur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *