Pique i paarritshëm, synon rekordin e madh sonte!

Gerard Pique padyshim se është i njohur poashtu edhe për aftësinë e shënimit të golave, dhe nëse arrin një gjë të tillë sot nënkupton edhe thyerjen e një rekordi.

Sipas asaj që raporton e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo, nëse ai shënon sonte në ndeshjen kur Betisit që do luhet me fillim nga ora 20:45, mbrojtësi do të ketë shënuar në 3 ndesjje rradhazi për herë të parë, duke kujtuar se shënoi edhe kundër Rayo Vallecanos si dhe Lyonit.

Do të jetë tentimi i tij i 4-të për të arritur një gjë të të tillë që nga transferimi i tij në Barcelonë në 2008/09.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *