Paga e Griezmanjit mund ta ndajë skuadrën në dysh!

Një ardhje e mundshme e sulmuesit të Atletico Madridit, Antoine Griezmann padyshim se do shkaktonte një lloj përçaarje në skuadër, dhe e gjithë kjo mund të ndodhte për shkak të pagës së tij.

Tanimë një transferim i mundshëm i Griezmannit në Camp Nou mbetet i hapur me francezin që ndjehet i palumtur në Wanda Metropolitano dhe po konsideron transferimin në Camp Nou, ku do paguhej 16 milionë euro në sezon, raporton e përditshmja katalanase, SPORT.

Mirëpo, kjo nuk do ishte lëvizje e menduar mirë nga bordi pasi që një pagë e tillë do shkaktonte reagime nga disa lojtarë kryesor që kanë pagë më të ulët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *