Një tjetër El Clasico, dyja klubet janë vënë pas yllit të madh të Liverpoolit

Barcelona dhe Real Madridi mund t’a zhvillojnë një tjetër El Clasico gjatë merkatos së ardhshme verore, mirëpo këtë herë siç duket është brenda suazave të merkatos.

Siç bën të ditur e përditshmja angleze, BBC, të dyja skuadrat spanjolle mund të vihen pas shërbimeve të mbrojtësit të Liverpoolit, Virgil Van Dijk.

Van Dijk po shkëlqen këtë sezon me ‘Reds’ dhe po shihet si zgjidhje ideale poashtu edhe si objektiv kryesor i të dyja gjigantëve spanjoll në merkaton verore.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *