“Nëse ne do ta kishim Messin në kombëtare, do ta fitonim Botërorin”

Lojtari i kombëtares kiliane, Marcelo Diaz ka ngritur lartë vlerat dhe pozitën e Leo Messit si futbollist dhe do shpresonte që Messi sikur të ishte lojtar i kombëtares kiliane.

Në lidhje me skuadrën që kishte kombëtarja kiliane në vitin 2014 kur edhe ishte Kupa e Botës, ai tha se atyre do t’i nevojitej vetëm një Messi që ta ngrisnin në qiell trofeun më të rëndësishëm futbollistik.

“Nëse ne do kishim Messin (me Kilin në Kupën e Botës 2014), ne do mund të ishim Kampion të Botës në Brazil dhe e them pa pikë dyshimi këtë gjë,” u shpreh kiliani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *