Ndryshon situata, ja çfarë bën Barça me Rabiotin

Nuk ka shumë kohë për të shkuar deri sa të zbulohet skuadra e ardhshme e Adrien Rabiotit. Pas disa muajsh pritjeje, javët e ardhshme mund të jenë të rëndësishme në vendosjen e së ardhmes së tij.

Sipas Paris United, Premier League është tani destinacioni më i mundshëm i mesfushorit të Paris Saint-Germain. Disa skuadra – të tilla si Tottenham, Liverpool dhe Manchester City – janë të interesuar për gjendjen e tij dhe do të jenë të etur për të nënshkruar me shërbimet e tij.

Barça, të cilët thuhej se kishin arritur një marrëveshje paraprake me francezin, tani janë lënë në sfond dhe kanë më pak gjasa të nënshkruajnë me të.

Mos të harrojmë se Rabiotit i përfundon kontrata në verë me PSG-në ai ka refuzuar të rinovojë, kështu që mund të largohet si një lojtar falas në ndonjë klub.

Kjo e bën atë një lojtar më të dëshiruar, duke pasur parasysh se nuk do të përfshihet asnjë tarifë transferimi. Megjithatë, për të kompensuar këtë, për të do të kërkohet një pagë e madhe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *