Ndryshon situata, gjigantët anglez po i’a marrin super yllin Barçës

Skuadra angleze, Tottenham gjithashtu gjatë kësaj merkatoje verore do të jetë në kërkim të një sulmueusi dhe siç duket ata e kanë shënjestruar pikërisht objektivin e Barcelonës.

Sipas asaj që raporton e përditshmja katalanase, SPORT, pronarët e Tottenhamit tanimë kanë kontaktuar me agjentët e sulmuuesit të Celta Vigos, Maxi Gomez.

Në fakt i riu i Celta Vigos ishte objektiv i Barcelonës në rast se transferimi i Jovicit do dështonte.

Megjithatë, mbetet të shihet deri në fund se çfarë do ndodh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *