Ndryshon koha, Ter Stegen do e lë në stol Neuerin!

Tashmë me performancat e tij fantastike, portieri i Barcelonës, Marc Andre Ter Stegen ka bindur trajnerin gjerman, Joachim Low se ai duhet të jetë numri një i portës gjermane.

Megjithëse vit për vit dëshmonte mbi aftësitë e tij të mrekullueshme, te kombtarja argjentinase, Ter Stegen gjithmonë qendronte nën hijen e portierit të Bayernit, Manuel Neuer.

Mirëpo, situata ka ndryshuar prej kur shihet që rënie e qartë e formës së Neuerit dhe ngritje spektakolare e formës së Ter Stegenit, me këtë të fundit që tani favorizohet më shumë nga tekniku Low.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *