Ndeshja ndaj Unitedit do të jetë e veçantë për Lengletin

Shorti i hedhur sot në Nyon të Zvicrrës deshi që Barcelona dhe Manchester Unitedi të përballen mes vete në kuadër të çerek-finaleve të Champions Leagues për këtë edicion.

Teksa Barça do t’a zhvillojë ndeshjen ndaj tyre në ‘tempullin’, Old Trafford, kjo ndeshje do ketë rëndësi dhe do jetë e veçantë për mbrojtësin e katalanasve, Clement Lenglet, raporton e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo.

Kjo për faktin se francezi do rikthehet pikërisht në stadiumin ku ai bindi Barçën t’a blente atë, në kohën sa ishte pjesë e Sevillës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *