Messi nuk mund të performojë kundër anglezëve? Mendohuni edhe njëherë – [FOTO]

Të shpeshta janë paragjykiimet ndaj lojtarit më të mirë në histori të futbollit, Leo Messit nëse ai do të kishte suksesin e njejtë individual siç e kishte te Barça nëse do luante në kampionatin anglez.

Megjithëse ai nuk e ka provuar vetën në ndonjë skuadër tjetër përveçëse te Barça, statistikat e argjentinasit në Champions League e dëshmojnë këtë më së miri.

Messi është lojtari me më së shumti gola në Champions League kundër skuadrave angleze, pasi që ai numëron 22 gola. Pas tij vjen Ronaldo me 10 më pak, Muller (9), Eto’o (8) dhe Cavani (8).

FOTO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *