Messi kthehet tek Argjentina – ish-lojtari i Barçës impresionohet tejmase!

Kombëtarja e Argjentinës postoi sot listën e lojtarëve të ftuar për miqësoret e këtij muaji dhe në të njejtën figuronte edhe emri i Leo Messit, i cili tashmë ka kohë të gjatë që është tërhequr nga Argjentina.

Kthim i tij u prit në mënyra të ndryshme nga fansat, e normalisht mbizotëruan komentet pozitive dhe mendimet se ai u rikthye që të provojë edhe njëherë fatin që të fitojë trofe me kombëtaren.

Nga ky kthim i Messit u impresionua edhe ish-lojtari i Barçës, Javier Mascherano. Me një postim në ‘twitter’, ai shprehu kënaqësinë e këtij veprimi, duke thënë: “Sa mirë është të rikthehesh mbret!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *