Messi jep vendimin se çka do bëjë me miqësoret e Argjentinës në mars!

Leo Messi u gjend në listën e trajnerit të ri të Argjentinës për ndeshjet miqësore që kjo kombëtare ka tani në mars, kështu duke shtuar pyetjen se a ishte ajo me kërkesën e Messit apo jo…

Pavarsisht prapaskenave, Messi si duket do e largojë veten nga ajo listë. Argjentinasi është i vendosur që të luajë në Kupën e Amerikës në qershor, por tani nuk e sheh veten të gatshëm.

Messi ndjen dhimbje në këmbën e djathtë dhe mendon që nëse luan me Argjentinën vetëm se do e mbingarkojë këmbën e tij. Për këtë shkak, ai pritet të qëndrojë në Barcelonë dhe të fokusohet në ndeshjet e ardhshme të klubit blaugrana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *