Messi e përshëndet Ronaldon, këtë vitë e fiton Topin e gjashtë të Artë

Lionel Messi është kandidati kryesor për të fituar Topim e Artë këtë vit.

Pasi konkurrenti i tij më i madh, Cristiano ra në çerekfinale të Ligës së Kampionëve mbrëmë ku Juventusi u eliminua nga Ajaxi, Leo mbrëmë konfirmoi se ai është favoriti kryesor për të fituar këtë çmim, raporton e përditshmja katalanase, SPORT.

E përditshmja katalanase gjithashtu thekson se në rast të fitimit të Champions Leagues, rivalët kryesorë do të jenë De Ligt, De Jong, Sterling, Van Dijk, Mané dhe Salah.

Kujtojmë se ky do të ishte Topi i tij i gjashtë i Artë në karrierë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *