Leo Messi dhe Luis Suarez e kërkojnë Dembelen të startojë me ta kundër United

Ousmane Dembele luajti afërsisht 65 minuta kundër Huesca’s të shtunën dhe aty tregoi se është i plotsisht i gatshëm për ndeshjen me Manchester United, pavarsisht asaj se ka qëndruar 1 muaj jashtë.

Siç raporton ‘md’, skuadra e Barcelonës dhe dyshja (Messi & Suarez) janë të impresionuar me punën që bën Dembele dhe janë shumë të lumtur që ai është rikthyer në kohë për ta ndihmuar ekipin.

Siç thuhet më pas, Messi & Suarez dëshirojnë që francezi të startojë me ta në Camp Nou. Shpejtësia dhe kombinimet e Dembeles janë të nevojshme për ta imobilizuar ekipin e Manchester United të cilët vijnë për ‘zhbllokuar’ atë disavantazh prej 1-0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *