Kush ka qenë ‘personi’ pas largimit të Sergi Samper!

Barcelona dje e konfirmoi largimin e Sergi Samper për në Vissel Kobe, pas ’18’ viteve që lojtari i kaloi këtu. Ai që në moshë shumë të vogël ka qenë i lidhur me futbollin dhe fanellën blaugrana.

Samper dha edhe një konferencë për shtyp sot në orën ’13:00′, ku aty foli rreth aventurës së tij të re dhe rreth prapaskenave të cilat janë zhvilluar që ai të largohet për në Japoni.

‘Gjithçka ndodhi shumë shpejt pasi Gerard Pique më informoi rreth interesimit që Vissel Kobe ka për mua përmes kompanisë së tij që është e lidhur me sponzorin e Barçës ‘Rakuten’ – ishin fjalët e Sergi Samper.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *