Kurti: ‘Pa e konfirmuar unë dhe Mustafa, Haradinaj nuk arrin marrëveshje me Serbinë’ (VIDEO)

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se pa aprovimin e tij dhe LDK-së së Isa Mustafës, Kosova nuk mund të arrijë marrëveshje me Serbinë.

Mes të tjerash, Kurti shtoi se Haradinaj nuk i ka mbajtur fjalët e dhëna dhe qeveria që udhëhiqet nga ai ka dështuar.

Kështu që, Kurti ka pasur një kërkesë publike për kryeminstrin Haradinaj. JA VIIDEO:

“Pa aprovimin tim dhe të Mustafës nuk arrihet asgjë me Serbinë. Qeveria tani më ka dështuar ttotalisht, vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *