Kurioziteti interesant i referimit të Brych për nesër

UEFA ka përzgjedhur referin gjerman, Felix Brych që të jetë gjyqtari kryesor dhe të ndajë drejtësinë në ndeshjen mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit në kuadër të fazës së dytë të çerek finaleve të Champions Leagues.

Dhe e përditshmja katalanase, Mundo Deportivo, ka bërë të ditur kuriozitetin interesant të referimit të referit gjerman, Felix Brych të ndeshjes së Barçës.

Kundër Unitedit, do të jetë hera e tij e parë që ai do të referojë Barçën në një fazë të dytë.

Ai tamimë ka referuar në tri ndeshje të fazës së parë të tri eliminatorëve të Barçës (gjysmëfinale 2012, çerek finale 2014 dhe 2016).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *