Kjo është ‘periudha e artë’ për Ivan Rakitic!

Ndërkohë që e ardhmja e Rakitic është në ‘pikëpyetje’, e përditshmja ‘as’ qartëson disa gjëra për kroatin pas performancës spektakolare të tij kundër Real Madridit.

Presidenti i Bartomeut i kishte premtuar Rakiticit se do ia rinovojë kontratën pas Kupës së Botës, por një gjë e tillë nuk ndodhi për shkak të formës së tij të dobët.

Por, klubi i Barcelonës ka krijuar një plan për kroatin: ose ai do përmirësojë performancat e tij dhe do i rinovohet kontrata, ose do mbetet kështu si është dhe do largohet në verë për në Inter.

Ndoshta ndeshja e djeshme kundër Real Madrid ishte ‘sinjali’ se Rakitic ka filluar të merr seriozisht këtë punë dhe do jep maksimumin që ta mbajë veten tek klubi blaugrana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *