Ja cilët lojtarë do përfitojnë nëse Barça kualifikohet sonte

Barcelona do të ketë një takim të rëndësishëm dhe vendimtar në këtë pjesë të sezonit teksa përballet me skuadrën angleze, Manchester United në kuadër të fazës së dytë të çerek finaleve të Champions Leagues.

Pas fitores së madhe që arritën në Old Trafford, sonte skuadra e Valverdes në prezencë të shumicës blaugane do të kërkojnë kualifikimin për të vazhduar rrugën për më tutje në kompeticionin më prestigjioz në Europë për klube.

Kështu që, sipas disa burimeve të afërta me klubin, nëse Barcelona kualifikohet sonte për gjysmëfinale, disa lojtarë do të përfitojnë shuma financiare të veçanta. Veçanarisht lojtarët që së fundmi kanë nënshkruar kontrata të reja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *