Haradinaj i kundërpërgjigjet Kurtit: ‘Une kollitna këtu, edhe nuk i ka ha fjalët si ti’ (VIDEO)

Kryeminstri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur deklaratave që ka bërë kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mbi marrëveshjen me Serbinë.

Kurti tha se Kosova nuk mund të arrijë marrëveshjen me Serbinë nëse këtë gjë nuk e aprovon Lëvizja Vetëvendosje ose edhe LDK-ja e Isa Mustafës, për të cilën i’u ka përgjigjur Haradinaj.

Haradinaj i’a ka bërë me dije atij se në Kosovë ‘kollitet’ ai dhe jo Kurti apo edhe Isa Mustafa. JA VIIDEO:

“Ktu kollitna une dhe jo Kurti ose Mustafa. Marrëveshja nuk po arrihet për shkak të taksës,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *