Haradinaj i çon mesazh Vuçiqit: ‘Mos guxo mu prek në kufi se rrafsh e boj Serbinë’ (VIDEO)

Kryeminstri i Kosovës, Ramush Haradinaj është deklaruar sot rreth idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq rreth korrigjimit të kufijve mes dy rajoneve në fjalë.

Haradinaj ia bëri me dije presidentit Vuçiq se çdo tentim i tij për tu prekur në kufi nënkupton se do ta detyronte Haradinajn të bënte ndonjë gjë jo të ‘hajrit.’

“Unë i kam tregu edhe këshilltarëve të tij se mos të guxoje edhe njëherë të e përmende çështjen e kufijve,” tha ai. Ja VIIDEO:

“Nëse du, rrafsh e boj Serbinë për dy orë, nuk du mem prek në kufi,” tha Haradinaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *