Haradinaj bëri një gjest të madh pas vizitës te familja Jashari (VIDEO)

Kryeminstri i Kosovës, Ramush Haradinaj në nder të përkujtimit të datës 5-8 mars 1998 në lidhje me atë që ndodhi mbi familjen Jashari nga forcat serbe isthe në vizitë te familja tyre.

Kryeminstri Haradinaj vizitoi edhe kullën e Jasharëve, poashtu edhe ‘bacin’ Rifat Jashari me të cilin kishte komunikim.

Mes të tjerash, ajo që ra në sy pas vizitës ishte gjesti që bëri kryeminstri Haradinaj. JA VIDEO

Në pamjet e filmuara shihet se kryeminstri emocionohet dhe përlotet teksa largohej nga aty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *