Gazetari pas ndeshjes ndaj Realit thotë se Barça duhet me pas friikë

Pasiqë ndeshja e parë përfundoi 0-0, kjo iu ka dhënë shpresa lojtarëve dhe fansave të Lyon se do ta mposhtin Barcelonën në Camp Nou në ndeshjen e kthimit.

Këto shpresa janë rritur edhe më shumë pas ndeshjes së sontme që Lyon pati kundër Toulouse. Klubi francez fitoi me rezultat ‘5-1’ dhe këtë e ka shfrytëzuar një gazetarë i ‘lequipe’ për të dhënë koment…

‘Frikësoju Barça, frikësoju’ – ishin fjalët e gazetarit, kështu duke iu referuar Barcelonës nëse këta të fundit mendojnë se me lehtësi do e kalojnë Lyonin. Përndryshe, 13 marsi është i caktuar për ndeshjen e kthimit…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *