Formacioni më i mirë në La Liga për javën e 26-të. (FOTO)

Me ndeshjën e natës së mbrëmshme ndermjet Levantes dhe Leganes ku takimi u fitua nga vendasit me rezultat 1-0, kështu ka përfunduar edhe java e 26-të në kampionatin spanjollë.

Pa dyshim derbi i javes u zhvillua në stadiumin Santiago Bernabeu ndermjet Real Madridit dhe Barcelonës, ku fal golit të Ivan Rakitic katalunasit morrën tre pikë të plota në këtë takim.

Sofascore ka lublikuar formacionin më të mirë për këtë xhiro, nga skuadra e Barcelonës bën pjesë mbrojtësi francez Clement Lenglet dhe Ivan Rakitic, ndërsa nga ana e Real Madridit asnjë lojtarë

FOTO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *